פרשת השבוע

7. פרשת השבוע ופסוקי התנ"ך 

משמעות תורה זו היא סיפורי הבריאה, עלילות אבותינו, כמו למשל סיפור יציאת מצרים וקורותיהם במדבר.

פרשת השבוע מעניקה לכל אחד ואחת מאתנו "ארגז כלים" לחיים. שימוש נכון בכלים יסייע להשיג

חיים טובים בהווה ובעתיד. התבוננות בפסוקים ובאותיות בפרשת השבוע בה נולד האדם, מאפשרת

לגלות סודות ורמזים לסיפור חייו. חשוב לציין כי סודות החיים נכונים עבור יהודים ושאינם יהודים כאחד,

כנאמר בפרקי אבות פרק ד', פסוק י"ד, "חָבִיב אָדָם שֶׁנִּבְרָא בְּצֶלֶם." פרשות השבוע וחגי ישראל הם

"לוח השידורים" השנתי אשר הבורא הפיק. הלוח משודר בכל מקרה, ואנחנו בוחרים אם להתחבר אליו

ולהאזין לו.

המשפיע התנ"כי

המשפיע התנכ"י מתאר יכולות מועצמות הקשורות לאדם ולתקופת חייו והקשורות באופן הדוק למקורות. בחינה של מאורעות התנ"ך מגלה כי לשם של כל דמות משמעותית בהיסטוריה ובמורשת של עם ישראל יש משמעות. הכתובים לא מסתפקים בהענקת השם בלבד, אלא מפרטים את הסיבות והמשמעות של השם: אדם וחווה בגן העדן, אברם ושרי שהפכו לאברהם ושרה ומשה, שהיפוך סדר האותיות נותן את שם "השם", בעל המשמעות הכפולה. שינוי השם המשמעותי ביותר הוא כמובן של יעקב אבינו שהפך לישראל.

מכאן אנו למדים כי לשם הפרטי השפעה על גורלנו וייעודנו. בסיפור יעקב אבינו, אנו נתקלים גם בסיפורו של דודו, הלא הוא לבן הארמי. השם – לבן, מרמז על טוהר והמוצא – ארמי, מרמז על ייחוס והשתייכות לעם חזק ובעל השפעה. אולם בהיפוך אותיות נקבל את – נבל ורמאי. לכן, פענוח נכון של השם חושף בפנינו את אופיו האמתי של בעל השם. במקרה של יעקב אבינו, בשם ישראל ניתן למצוא את הרמזים לכל 3 האבות ו-4 האימהות: האות י' עבור יצחק ויעקב, האות ש' עבור שרה, האות ר' עבור רבקה ורחל, האות א' הוא כמובן אברהם והאות ל' עבור לאה. והנה, לאחר 2,000 שנה העם הנפלא והמיוחד הזה נקרא ישראל, השם שהוענק ליעקב אבינו לאחר שינוי שמו נושא בחובו רמז על העתיד לצאת מזרעו. כעת, כשאנו יודעים שיש משמעות לכל שם, נתקדם צעד אחד קדימה ונבדוק את הקשר שלנו, של כל אחד ואחת מאתנו, למקור התנכ"י. בתורת הנומרולוגיה הקבלית מכנים זאת "המשפיע התנכ"י".

כל אחת משבע התורות הללו, קיימות כבר מאות ואלפי שנים, הן בוחנות כל נושא מזווית אחרת ומרובד ועומק שונים. כשמניחים את התוצאות זו על גבי זו, מתגבשת ומתקבלת תמונה רב ממדית מלאה, מקיפה וברורה ברמת דיוק מרבית.

 בטלפון - 054-5417948   |      בווטסאפ 054-6281407

במייל - sharonbo@012.net.il ואפשר בדף צור קשר

  • sharon neria bar on
  • 49360
  • Facebook - Black Circle
  • Blogger - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

© כל הזכויות שמורות לשרון נריה בר-און, ע"י artCode