top of page
שם פרטי.jpg

מפת השם הפרטי

האם אפשר לשנות את גורלך?

רמז: קודם צריך להבין את מהות סודו של מספר השם הפרטי הטמון בספירת בינה!

START

מפת השם הפרטי

מספר השם הפרטי הטמון בספירת בינה מספר לנו על הציפיות והדרישות של האדם מעצמו ועל השיח הפנימי שיש לאדם עם עצמו. הבנת השיח הפנימי מגדילה את האפשרות להגשמה עצמית, ליצירת שקט פנימי במחשבה ולהקטנת הפער בין הפוטנציאל הרצוי לבין מה שאפשרי באמת. אבל, רגע! קודם כל...

בואו נבין את עץ החיים הקבלי, המכונה גם עץ הספירות, שנועד לתאר לאדם את מבנה הבריאה המופלא ואת מיקומו של האדם מול מיקומו של הבורא. מאז ומעולם היה האדם משול לעץ החיים, שרגליו מושרשות באדמה וראשו נישא השמיימה. בעץ הספירות קיימות עשר ספירות ועשרים ושניים נתיבים, וכאשר מציבים על גביו את מפת האישיות של האדם, הנובעת מאותיות שמו ומתאריך לידתו, אפשר לראות, באמצעות העץ, את "סיפור חייו", את תכונותיו ואת המאורעות בחייו.

על פי היהדות, מפת עץ החיים הקבלי היא שילוב של אותיות ומספרים המבוססים על שמו המלא של האדם, כפי שמופיע בתעודת הזהות שלו, תאריך לידתו ושמות הוריו. על פי תאריך הלידה והמזל האסטרולוגי המשויך אליו, ניתן לבחון ולהבין את היחסים ההרמוניים או הדיס-הרמוניים בין המזל האסטרולוגי לבין בעל המפה ומבנה אישיותו המרכזית. מצב זה מאפשר להבין את התמונה המלאה במפת האדם במבט על הספירות. מראייה ראשונית זו ניתן לגלות את מרכזי הכובד והחוסר במפה.

מהי ספירת בינה?

ספירת בינה, השלישית במבנה עץ החיים היא הספירה המכילה את מספר שמו הפרטי (או השמות הפרטיים) של האדם. מהות ספירת הבינה היא התגשמות ספירת החוכמה, הספירה השנייה, הקודמת לה בהיררכיה בעץ. היא לוקחת את הרעיון שנוצר בספירת חכמה ומפרטת אותו, כיצד ניתן יהיה לממש אותו במציאות. כעת הרעיון מתחיל להיעשות מובן יותר, והוא מקבל צורה ופרטים. ספירת בינה נמשלת לרחם המקבל את זרע האב, החכמה, ומעניק לו גוף, הוא ספירות הבניין. ספירת הבינה מקושרת גם ליכולת להכיל ניגודים ולשלב הפכים. ספירת הבינה מכונה בארמית גם "עלמא דחירו", בעברית "עולם החירות" – כלומר מקורה של הבחירה החופשית הנרמזת לנו בספר דברים, בפרק ל' בפסוק י"ט. ככתוב, "הַעִדֹתִי בָכֶם הַיּוֹם אֶת-הַשָּׁמַיִם וְאֶת-הָאָרֶץ הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ.". יש בספירת בינה את  היכולת להפוך את הרע לטוב ואת הטוב לרע. היא היחידה שיכולה לשנות את האנרגיה של כל שבע הספירות שמתחתיה. ספירת בינה קשורה לאונה השמאלית של המוח. היא אחראית על כוח הרצון ועל מנגנון תפיסות העולם של האדם.

המרכיב היחיד שניתן לשנות בגורלך

למרות שמשקלה במרכיבי הספירות הוא לא הגבוה ביותר היא היחידה שיכולה להפוך את כל האנרגיות מחיובי לשלילי ולהפך משלילי לחיובי, היות והיא המרכיב היחידי מבין שלושת מרכיבי מפת אישיות האדם שהוא בר שינוי (השם הפרטי), לעומת תאריך הלידה והמזל האסטרולוגי שאינם ניתנים לשנוי. 
לספירת בינה השפעה רבה מאוד על חיי האדם במיוחד בפן השלילי. כאשר הספירה מכילה מספר קארמתי השפעתה מורגשת לאורך כל חיי האדם. במחקרי מצאתי כי במקרים בהם שמו הפרטי של האדם אינו מאוזן (קארמתי) האדם חווה קשיים לאורך כל חייו. מכאן, נבין שספירת בינה יכולה לשנות גורלות מקצה לקצה. 

 

באופן מעשי, ספירת בינה מוזנת מספירת חכמה, הספירה שקדמה לה. תפקידה לתת מהות לחוכמה ולהבחין בין העיקר לתפל. בינה היא תחילת תהליך של הפקת הבנות כוללת בטרם הוצאת רעיון/חזון מהכוח אל הפועל. 

 

מתחת לפני השטח  

ספירת בינה מייצגת אבחנה דקה של פרטים הנסתרים מתחת לפני השטח ובכך באפשרותה להגדיר את היציבות ביישום התהליכים הגולמיים, עליה ניצב מבנה הבריאה על כל חוקיו. המשפט: סוֹף מַעֲשֶׂה בְּמַחְשָׁבָה תְּחִלָּה (שמקורו בפיוט לך דודי מאת רבי שלמה אלקבץ) ממחיש את יכולת ספירת הבינה. (סוד מרכיב המחשבה טמון בספירת כתר).

על אילו שאלות עונה לנו ספירת בינה: 

מיהו המשפיע האסטרולוגי המקרין על שמך?

מהן הציפיות והדרישות שיש לך מעצמך?

באיזה מקרים יתקיים חוסר שביעות רצון שלך מעצמך?

מהי הקרמה הזוגית שלך?

כיצד משפיע שמך הפרטי עליך?

והאם אפשר להשיג שינוי בגורלך?

189

עלות ההשקעה 

מפת השם הפרטי

bottom of page